fashion is my love♥


Here

for christina please.♥

Make-up na celý den ?

6. února 2011 v 17:40 | Kikiii ToyDoll

Víme, jak je těžké vytvořit make-up, který vydrží celý den. Nechceš se přece každou půl hodinu kontrolovat, jestli ti zbylo na tváři ještě alespoň zbyteček rtěnky, nebo naopak jestli se z tvých pečlivě nanešených stínů nestaly jen černé kruhy kolem očí. Jaký je trik? Musíš si předpřipravit terén!

c.č 

Nejlepší způsob je nanést podkladový make-up, nezapomeň ho na krku rozetřít do ztracena. Hlídej si všechny okraje, aby někde nevznikl viditelný přechod make-up a  kůže. To nevypadá vůbec hezky. Nevynechej ani oční víčka. To udrží stíny na svém místě. Teď to všechno lehce přepudruj. Tvoje pleť bude vypadat matnější a navíc podkladový krém se ani po několika hodinách nikam nevytratí.
Tak a teď už jsi si připravila terén na stíny. Jako první nanes trochu béžového, krémového, zlatého nebo bílého stínu na horní víčko až k obočí. To prozáří a zvětší celé tvé oko. Navíc to vytvoří originální světlý efekt. Dalším krokem bude přetřít spodní část víčka šedými nebo černými stíny. Lehce to přepudruj malým štětečkem, tak se vyhneš tomu, aby se ti po pár hodinách smazaly.
A teď je čas na oční linku. Použij jemnou tužku na oči, na příklad od značky Rimmel. Začni u vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu. Pokud máš velká kukadla, můžeš nanést linku do spodního víčka. Ale pamatuj na to, že ti opticky zmenší oči. Proto to rozhodně nedoporučujeme pro scene girls s menšíma očima. Na druhou stranu, abys opticky prodloužila svoje řasy, můžeš si namalovat linku podřasy, do úplně nespodnější části vrchního víčka.
Když jsi vykouzlila dokonalou linku, můžeš přistoupit k řasence. To už znáš. Platí heslo: "čím víc, tím líp". Neexistují žádná pravidla, jak moc nebo málo je třeba nanést. Pokud máš tmavší a delší řasy, nanes řasenku jen na vrchní řasy. Tak se vyhneš zbytečným šmouhám pod očima. Přetři řasy několika lehkými vrstvami. Vždycky je nech úplně zaschnout a potom nanes druhou várku. Ale pozor, vyhni se slepeným řasám nebo nějakým hrudkám a tak.
Abys dosáhla opravdového Scene make-upu, měla bys rty nechat "nahé", a jak na to? Můžeš nanést prsty jemnou vrstvičku tvého podkladového make-upu a přetřít bezbarvým leskem na rty. Toho samého efektu docílíš béžovou rtěnkou, světlým leskem nebo obyčejnou pomádou na rty.
Pokud budeš přece jenom chtít použít nějakou rtěnku, tak postupuj následovně. Nanes první vrstvu a otiskny své rty do papírového ubrousku. Potom aplikuj ještě jednu vrstvu. Je to zaručený trik, jak ti rtěnka vydrží celý večírek.
Tvůj make-up je hotový.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama