fashion is my love♥


Here

for christina please.♥

Jak si správně mít vlasy ?

5. března 2011 v 19:29 | Christina |  Beauty

Tak a je tu další rada...
Kolikrát za týden si myješ vlasy? Já asi 3-4x za týden.Je to zdravé?
Používáš různé masky nebo balzámy na vlasy? Používáš přírodní kosmetiku?
Jak si je správně mýti se dozvíš v celém článku.
c.č.

1 Krok - Vyčesávání a rozčesávání vlasů

Před mytím vlasů si vlasy dokonale pročeš. To by měli provést zejména ti, co mají vlasy dlouhé. Během dne, ti totiž vypadne 90 až 100 vlasů. Některé z těchto vlasů vám zůstanou zapleteny mezi vlasy a ty si můžeš před mytím vyčesat. Usnadníš si tak případné rozčesávání svých kadeří po mytí.

2 Krok - Nanášení šamponů

Vlasy si hodně namoč vodou. Poté nanes šampon. Ten je dobré nanášet nejlépe na 5 míst hlavy. Do dlaně si nanes patřičné množství šamponu a druhou rukou si z tohoto množství nanes trochu na vlasy nad čelem, trochu na obě strany spánků, a následně na obě strany temena. Toto nanášení je vhodné zejména pro málo pěnící šampony, nebo pro šampony hodně husté. Takto nanesený šampon rozpěň a krouživými pohyby si myj hlavu. Vyhýbej se jakémukoliv drhnutí a drsnému zacházení během mytí. Můžeš používat spíše jen tlakové pohyby.
Opláchni vodou a zopakuj. To proto, že při prvním mytí se odstraňují prvotní nečistoty a přebytečný maz. Teprve při druhém mytí si vlas umýváš do hloubky. Při druhém mytí už bude vlas i dostatečně nasáklý vodou a vytvoří se nám tak více pěny. Pokud si však umýváš vlasy každý den, dvojité mytí nemusí být podmínkou.

3 Krok - Nanášení balzámů a kondicionérů

Nyní je potřeba uzavřít vlasovou kutikulu (vlasový ochranný štít). Tím chráníš vlas před vstupem škodlivin do vlasu a také se nám vlas lépe rozčeše. Většina kondicionérů a balzámů by se měla nanášet na mokré vlasy, které jsou už trochu vyždímané. Nesmí z nich kapat voda. To proto, že pokud nanesete přípravek na příliš mokré vlasy, pravděpodobně ti společně s vodou z vlasů zteče. Tím snížíš účinek. Čili, vyždímej si z vlasů přebytečnou vodu, ručně nebo za pomoci ručníku a poté nanes balzám. Pokud je potřeba, nech nějakou tu minutku působit a potom opláchni.
Celkově je lepší používat na vlasy ne příliš horkou vodu. Pokud je to pro tebe nepříjemné, mysli na to alespoň při letních horkých dnech, nebo si vlažnější vodou (může být i studená) opláchni hlavu úplně na závěr. Hlava se ti lépe prokrví a tím posílíš i vlasové kořínky. Tohle je i zvláště vhodné při potížích s mastnými vlasy.

4 Krok - Rozčesávání vlasů a následná úprava

Nyní máš vlasy dokonale umyté a ošetřené. Můžeš se tedy vrhnout na rozčesání vlasů a následnou úpravu. Vlasy si rozhodně nefrotýruj ručníkem tak, že s ním budete drhnout hlavu na všechny strany. Vodu z vlasů ručníkem pouze vymačkávej. Rozčesávej opatrně. Začínej od konečků. Během česání můžeš použít i neoplachovací kondicionéry nebo fluidy. Styling nanášej až na vlasy rozčesané.

Tak takhle já si nějak myji vlasy.Používám masky i balzámy.
Například od : Pantene, Syoss...
O své vlasy pečuju hodně, až moc :D
A ty? Myla jsi si vlasy jinak ? Tak to zkus takhle a myslím že to bude lepší ;))


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 the-best-style the-best-style | Web | 5. března 2011 v 19:41 | Reagovat

Takto si zhruba myji vlasy... a mám je ok... Koukneš na můj blog?

2 Péťule Péťule | Web | 5. března 2011 v 21:05 | Reagovat

Ahojky :)jo jo máš to super udělaná :)  právě začíám s blogem....www.petulisek95.blog.cz ....byla bych ráda kdyby ses přišla podívat :) ale když ne tak promin za reklamu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama